پلاک شکسته
 

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در یادواره سردار شهید مهدی باکری و شهدای عملیات های خیبر، بدر و شهدای شمالغرب:همراه ولایت بودن کافی نیست، تولی و تبری لازم است.

صبح امروز یادواره سردار شهید مهدی باکری و شهدای عملیات های بزرگ خیبر، بدر و شهدای شمالغربکشور با حضور حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نماینده ولی فقیه و مسئولین ارشد استانی در حسنیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) برگزار شد. محورهای اصلی سخنان حجت الاسلام دکتر عبدالله حاجی صادقی بدین شرح است:

- بزرگترین تاکید شهدا این است که جهت گیری ما، رفتار ما، اقدام ما و تلاش ما در همان مسیر شهدا باشد. و شهید از امام حسین(ع) آموخته بود که سر می دهد تا دین سر ندهد.

- همراه ولایت بودن کافی نیست، تولی و تبری لازم است و تولی یعنی در تمام صحنه های زندگی خود را تابع ولایت قرار دادن

- آقای کاندیدا نگو من فقط اوامر حکومتی ولایت امر را قبول دارم. اساساً در نظام ولایی انسان های ولایت مدار نه دنبال امرند و نه دنبال اشاره؛ بلکه به دنبال اراده رهبری اند.

- خواسته مردم از مسئولین و نمایندگان فعلی و آینده مجلس این است که فراموش نکنند این نظام یک سکاندار بیشتر ندارد./ آقایان دنبال تحمیل رای بر ولایت نباشید. دنبال این نباشید که وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به گونه بکنید که رهبری ناچار شود تصمیم بگیرد. دنبال پیشنهاد جام زهر نباشید. دنبال این باشید که ولایت چه می خواهد دنبال آن بروید.

- ما در طول تاریخ از آن جاهایی صدمه خوردیم که عده ای تلاش کردند رای خود را بر ولایت تحمیل کنند.

- دنبال نمایندگان و مجلسی باید باشیم که هم تراز انقلاب اسلامی باشد. مجلسی می تواند این چنین باشد که هم خوب سخنان رهبری را بفهمد و هم اعتقاد به ولایت داشته باشد و هم چنین شجاعت دفاع از ولایت را نیز داشته باشد.

- تبری و تولی باید با هم همراه باشند. بعضی اهل تولی اند اما اهل تبری نیستند. می گویند مردم نمازتان را با علی بن ابی طالب(ع) بخوانید، بهترین پیش نماز علی(ع) است؛ اما از سفره و غذای معاویه هم ارتزاق می کنند. بعضی می خواهند اهل ولایت باشند، دیگران را هم داشته باشند این شدنی نیست.

- در بحث بین ولایت و رهبری و جناح مقابل ولایت بی طرفی معنایی ندارد. ما مجلسی می خواهیم که در برابر استکبار، در برابر تهاجم، در برابر ولایت های دروغین، در برابر انحراف، در برابر فتنه و در برابر هر جبهه ای غیر از جبهه ولایت قدرت و توانایی برائت و انزجار داشته باشد. و در برابر ولایت نیز تبعیت داشته باشد.

برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب، مدیحه سرایی و شعر خوانی ادبای منطقه از دیگر بخش های این یادواره بود.

[ 90/12/04 ] [ 21:49 ] [ پلاك شكسته ]

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: بر اساس دستور سردارسرلشگر بسیجی سید حسن فیروزآبادی ، مشمولینی که به دلایل مختلف تاکنون موفق به گذراندن دوره مقدس سربازی نشده و غایب محسوب می شوند  بخشیده شده اند.سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی گفت: بر این اساس تسهیلاتی به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

الف: تنبیهات مشمولین غایبی که تا سوم خرداد سال 1391 خود را جهت انجام خدمت دوره

ضرورت معرفی کنند بخشیده شده و این افراد بدون انجام اضافه خدمت پس از انجام خدمت

دوره ضرورت قانونی ، از خدمت ترخیص خواهند شد.


ب : اضافه خدمت سنواتی همه کارکنان وظیفه (حین آموزش و در حال خدمت) بخشیده می شود.
ج: دو سوم اضافه خدمت کارکنان وظیفه دارای اضافه خدمت انضباطی که تا 22 / 11 /90

تنبیه شده اند بخشیده می شود.


وی در خاتمه تاکید کرد: مشمولانی که به هر دلیلی مرتکب غیبت شده اند از فرصت بدست

آمده استفاده کرده و خود را جهت انجام خدمت مقدس سربازی معرفی کنند.

[ 90/12/04 ] [ 21:46 ] [ پلاك شكسته ]

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای، از تلاش سازمان صدا و سیما در تولید و پخش مجموعه تلویزیونی 'شوق پرواز' با محوریت زندگی شهید 'عباس بابایی' تقدیر کرد.به گزارزش تنویر به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران

انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از تلاش سازمان صدا و سیما در تولید و پخش مجموعه

تلویزیونی 'شوق پرواز' با محوریت زندگی شهید "عباس بابایی" تقدیر کرد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

اهتمام رسانه ملی در حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس و تجلیل از مقام شهید و شهادت از رهگذر تولید سریال‌های اثرگذار و ماندگاری چون 'شوق پرواز' نقش انکار ناپذیری در تبیین و ارایه سیره و رفتار سازنده و عبرت انگیز فرماندهان و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس به نسل‌های امروز و فردای میهن اسلامی خواهد داشت.

این اطلاعیه می‌افزاید: تولید سریال‌هایی چون 'سیمرغ' و 'شوق پرواز' و معرفی فرماندهان

مخلص و دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران چون 'شهید شیرودی' و 'سرلشکر شهید عباس

بابایی' با آثار و پیامدهای عمیق خود بر مخاطبان رسانه ملی، مطمئناً زنده ماندن روح مقاومت و

سلحشوری برابر دشمنان ملت ایران در جامعه اسلامی را بدنبال داشته و دارد.


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه خود با تقدیر و سپاس از دست اندرکاران طراحی،

تولید و پخش سریال فاخر 'شوق پرواز' تاکید کرده است: در شرایطی که دشمنان نظام و

انقلاب اسلامی در عرصه جنگ نرم و با مدیریت و راهبردی امپراتوری رسانه‌های صهیونیستی و

غربی درصدد برآمده است تمامی ظرفیت‌ و ابزارهای رسانه‌ای خود را به میدان کارزار با ملت

ایران وارد کند، ادامه حرکت رسانه ملی در تولید آثار ارزشمند و متعالی برای پرداختن به

حقایق و واقعیت ها و معرفی نقش برجستگان هشت سال دفاع مقدس می تواند الگوهای

سرنوشت سازی را برای تامین نسل جوان و مدافعان راستین انقلاب در هنگامه خطر و تهدید ارایه کند.

[ 90/12/04 ] [ 21:41 ] [ پلاك شكسته ]

علی اکبر ولایتی در همایش تجلیل از نخبگان فرهنگی سپاه گفت:صدمه هجمه فرهنگی دشمن بیش از حمله نظامی است.


مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل با بیان این مطلب اظهار داشت:
- کلمه بیداری اسلامی یعنی بازگشت به اسلام و احیای ارزش‌های اسلامی که سابقه این بیداری به قدمت تاریخ اسلام است.
- استعمار به دنبال نفوذ در کشورهای اسلامی بوده و با سلاح فرهنگی و با سلاح علم به این عرصه وارد شده است و صدمه هجمه فرهنگی دشمن بیش از حمله نظامی است.
- در انتخابات اخیر مجلس تونس و مصر مردم این کشورها آب پاکی را به دست نقشه‌های غرب ریختند.
- شدت اسلام‌خواهی که هم‌اکنون در منطقه وجود دارند تاکنون سابقه نداشته است.
- هجمه به سوریه برای انتقام گرفتن از بیداری اسلامی که منافع غرب و اسرائیل را به خطر انداخته است و می‌خواهند مرتجعینی است را که نفت را در اختیار دارند، نجات دهند.
- عده‌ای در منطقه به دنبال کنار آمدن با آمریکا هستند و اینکه این امر به قدرت‌مند شدن آنها کمک می‌کند، توهمی بیش نیست.
- تحولات خاورمیانه جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
- امروز روسیه و چین هم فهمیده‌اند که جهان در حال تغییر است و علت حمایت آنان از سوریه در این مساله است.
- امروز ایران قدرت اول منطقه است.
- غربی‌ها می‌خواهند طرفداران خود را در منطقه تثبیت کنند و اگر نتوانند این کار را کنند، اوضاع را به هم می‌ریزند.
- ایران و انقلاب اسلامی ایران الگوی بیداری اسلامی است و امید مردم کشورهای منطقه به ماست و ما چه بخوالهیم و چه نخواهیم نقش مهمی در روحیه این مردم داریم.
- دیدار جوانان انقلابی کشورهایی که در آنها بیداری اسلامی رخ داده با رهبر معظم انقلاب در روحیه آنان تاثیرات زیادی گذاشت. مشاهده سلوک رهبر معظم انقلاب و مقایسه آن با رهبران کشورهای خودشان، بازتاب‌های خود را در آینده نشان خواهد داد.

[ 90/12/04 ] [ 21:38 ] [ پلاك شكسته ]

یكی از افسران نیروی زمینی ارتش در اقدامی ایثارگرانه برای مراقبت از سربازان در حال آموزش جان خود را به خطر انداخت و به دلیل اصابت تركش های ناشی از انفجار یك نارنجك به درجه جانبازی نایل آمد.

به گزارش تنویر به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرهنگ دوم 'شهریار سلیمانی فرد' فرمانده میدان تیر تیپ مستقل 316 زرهی همدان است كه در حین اجرای تمرین پرتاب نارنجك جنگی به كاركنان پایور و وظیفه در میدان تیر با انفجار نارنجكی كه به طور سهوی ضامن آن توسط یكی از سربازان رها شده بود، به شدت مجروح شد.

این فرمانده دلاور هنگامی كه مشاهده كرد نارنجكی پس از خارج شدن ضامن در حین تمرین، از دست یكی از سربازان به زمین افتاد، با به خطر انداختن جان خود به طرف نارنجك دوید اما در حین پرتاب، نارنجك منفجر شد ولی به نفرات حاضر در میدان هیچ گونه آسیبی وارد نشد.

سرهنگ سلیمانی فرد از ناحیه چشم و دست راست، پاها و قسمتی از اعضای بدن مورد اصابت تركش های نارنجك قرار گرفت و به افتخار جانبازی نایل آمد.

امیر سرتیپ 'احمدرضا پوردستان' فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تقدیر از اقدام ایثارگرانه این افسر فداكار از وی عیادت كرد.

سرهنگ سلیمانی فرد در این دیدار بر آمادگی كامل سربازان نیروی زمینی ارتش در هر زمینه ای برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی تاكید كرد و گفت:اقدام صورت گرفته از سوی وی در برابر جانفشانی های انجام شده در دوران دفاع مقدس بسیار ناچیز است.

[ 90/12/04 ] [ 21:37 ] [ پلاك شكسته ]

جانشين سازمان صنايع هوايي نيروهاي مسلح با اعلام تدوين سند سياستگذاري و نقشه راه صنعت هوايي ، از توليد بيش از هشت هزار فروند هواپيماي نظامي، تجاري و عمومي و همچنين ايجاد نيم ميليون شغل از طريق صنعت هوايي به عنوان بخشي از برنامه‌هاي بلند مدت اين سازمان در آينده خبر داد.


امير سرتيپ دوم مهندس عبدالكريم بني‌طرفي كه در مراسم اختتاميه يازدهمين كنفرانس انجمن هوا فضاي ايران در دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري سخن مي‌گفت، اظهار كرد: سازمان صنايع هوايي نيروهاي مسلح، اقدام به تدوين سند سياستگذاري و نقشه راه صنعت هوايي با تلاش بيش از 183 نفر از كارشناسان نظامي، غيرنظامي و استادان دانشگاه‌ها كرده كه برنامه‌هاي 20 سال آينده در حوزه مختلف صنايع هوايي شامل هواپيماهاي نظامي و غيرنظامي، بالگرد، پهباد، سلاح و غيره را ترسيم مي‌كند.


ادامه مطلب
[ 90/12/04 ] [ 21:35 ] [ پلاك شكسته ]

سردارآسودی ساماندهي هدفمند 20 هزار نخبه فرهنگي در سپاه را اقدامي اثربخش در خنثي سازي دسيسه ها و حربه هاي تبليغات دشمن عنوان کرد و افزود: اين نخبگان در حوزه هاي مختلف فرهنگي ، اجتماعي و سياسي با بررسي شرايط روز و برنامه ريزي دقيق و مطلوب و با تأسي به منويات مقام معظم رهبري برنامه ها و اقدامات اثربخش و گسترده اي را براي مقابله با تهديدات فرهنگي دشمن انجام داده اند.


سردار سرتيپ دوم پاسدار محمدعلي آسودي معاون فرهنگي و تبليغات سپاه در جمع خبرنگاران با تشريح اقدامات سپاه در عرصه هاي جنگ نرم اظهار داشت: راه اندازي کانون هاي فرهنگي، نويسندگان، پاسداران اهل قلم و ساماندهي و انسجام نخبگان فرهنگي از جمله اقداماتي است که افسران جنگ نرم در سپاه براي مقابله با هجمه هاي فرهنگي دشمنان طراحي و اجرا نموده اند.
وي ساماندهي هدفمند 20 هزار نخبه فرهنگي در سپاه را اقدامي اثربخش در خنثي سازي دسيسه ها و حربه هاي تبليغات دشمن عنوان کرد و افزود: اين نخبگان در حوزه هاي مختلف فرهنگي ، اجتماعي و سياسي با بررسي شرايط روز و برنامه ريزي دقيق و مطلوب و با تأسي به منويات مقام معظم رهبري برنامه ها و اقدامات اثربخش و گسترده اي را براي مقابله با تهديدات فرهنگي دشمن انجام داده اند.
سردار آسودي وجود نخبگان و انديشمندان بسيجي در بين آحاد ملت غيور ايران را نتيجه بصيرت، هوشمندي و ولايت محوري بسيجيان سلحشور خواند و ادامه داد: بحمدا... با بصيرت، هوشياري و هدايت‌هاي فرمانده معظم کل قوا تهديدات به فرصت تبديل شده و در صحنه جنگ نرم توانسته ايم به گونه اي مطلوب و اثرگذار توطئه هاي دشمنان را خنثي نماييم.
معاون فرهنگي و تبليغات سپاه در پايان با تأکيد بر لزوم تأسي به راه امام (ره) و پيروي از ولايت فقيه گفت: امروز انقلاب اسلامي ايران الگويي شايسته براي ملت هاي دنيا شده و بيداري اسلامي ملت هاي منطقه و مسلمين جهان ناشي از تأثيرات انديشه هاي ناب امام (ره) و رهبري است ، بنابر اين لازم است نخبگان و فرهيختگان ما با هوشياري و برنامه ريزي دقيق و مناسب زمينه هاي کسب موفقيت ها و پيروزي هاي بيشتر را در عرصه فرهنگي فراهم نمايند.
گفتني است در دومين همايش نخبگان فرهنگي سپاه از خانواده شهيدان باقري و تهراني مقدم و همچنين جمعي از نخبگان برتر سپاه تجليل بعمل خواهد آمد.

[ 90/12/04 ] [ 21:33 ] [ پلاك شكسته ]


انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی امروز (پنج شنبه) با طنین صدای زنگ تبلیغات در سراسر كشور وارد مراحل نهایی خود شد كه گام های نخستین اجرایی این رقابت بزرگ از دی ماه برداشته شده بود.


نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره نهم مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز شنبه سوم دی ماه با دستور الكترونیكی وزیر كشور از طریق سامانه جامع انتخابات در تمامی حوزه های انتخابیه فرمانداری های سراسر كشور و نمایندگی های سیاسی وكنسولی ایران در خارج از كشور آغاز شد.

نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره نهم مجلس تا پایان روز جمعه - نهم دی ماه 1390 به مدت هفت روز ادامه داشت و همانطور كه از مدت ها قبل مسوولان ستاد انتخابات كشور اعلام كرده بودند، این زمان به هیچ عنوان تمدید نشد.

براساس اعلام وزیر كشور در مهلت قانونی، پنج هزار و 405 داوطلب نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر كشور ثبت نام كردند.

هیات های اجرایی حوزه های اصلی و فرعی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز فعالیت خود را از هشتم دی ماه آغاز كردند.

پس از آن، هیات های اجرایی مراكز حوزه‌های انتخابیه تا 19 دی ماه صلاحیت داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را با بهره گیری از نتایج استعلام از مراجع چهارگانه مورد بررسی قرار داده و نتیجه این بررسی ها را 20 دیماه به داوطلبان و هیات های نظارت اعلام كردند.

داوطلبان رد صلاحیت شده نیز به مدت چهار روز مهلت داشتند تا با مراجعه به هیات های نظارت استان ها ،اعتراض خود را اعلام كنند.

در مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی از پنج هزار و 405 داوطلب ثبت نام كننده 243 نفر انصراف داده ، سه هزار و 703 نفر تایید صلاحیت شده ، 897 نفر رد صلاحیت و 563 نفر نیز عدم احراز صلاحیت شدند.

هیات های نظارت استان ها در نخستین مرحله بررسی ها 2700 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی را تایید صلاحیت كردند و داوطلبان رد صلاحیت شده نیز مجددا اعتراض خود را در خصوص نتایج بررسی اعلام داشتند.

سرانجام اول اسفندماه نتایج قطعی بررسی صلاحیت داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان به ستاد انتخابات كشور اعلام شد كه ستاد انتخابات كشور نیز دوم اسفندماه این نتایج را به فرمانداری های حوزه های انتخابیه سراسر كشور اعلام و سوم اسفندماه نیز این نتایج از سوی فرمانداری ها در قالب آگهی منتشر شد.

در نتایج قطعی بررسی صلاحیت داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از بین پنج هزار و 164 نفر داوطلب ، سه هزار و 444 نفر تایید صلاحیت شده ،563 نفر صلاحیتشان احراز نشد و 470 نفر نیز انصراف داده اند.

همچنین بیش از 47 هزار شعبه های اخذ از سوی هیات های اجرایی در تمامی حوزه های انتخابیه مشخص شد كه از این تعداد در 1395 شعبه انتخابات به صورت رایانه ای برگزار می شود.

شعبه هایی كه انتخابات را به صورت رایانه ای برگزار می كنند از میان برخی حوزه های انتخابیه استان های تهران، یزد، كرمان، اصفهان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، همدان، گلستان، خراسان شمالی ، فارس، مركزی، زنجان و آذربایجان شرقی در نظر گرفته شده اند.

[ 90/12/04 ] [ 21:31 ] [ پلاك شكسته ]

جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور با اعلام اين خبر افزود:اين مركز به منظور تبليغ مسائل ديني از پانزدهم اسفندماه جاري تا دهم فروردين‌ماه سال 1391 در خوزستان فعاليت خواهد كرد.


جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور با اعلام اين خبر افزود:اين مركز به منظور تبليغ مسائل ديني از پانزدهم اسفندماه جاري تا دهم فروردين‌ماه سال 1391 در خوزستان فعاليت خواهد كرد.

اعزام رسمي كاروان‌هاي راهيان نور از روز پنجم اسفندماه جاري با شعار«شهيدان؛پيشگامان بيداري اسلامي» آغاز مي‌شود. شعار امسال با هدف تبيين نقش هشت سال دفاع مقدس در بيداري اسلامي انتخاب شده و در بحث توليد و توزيع بسته‌هاي فرهنگي و روايتگري به اين مهم توجه خواهد شد.

[ 90/12/04 ] [ 21:29 ] [ پلاك شكسته ]
جنگنده اف ۵ نیروی هوایی پس از ۱۲ سال زمین گیری دوباره به پرواز در آمد.
به گزارش شیرازه به نقل ازمهر، امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روز خوش فرمانده پایگاه دوم شکاری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این جنگنده نظامی پس از ۱۲ سال زمینگیری با انجام تعمیرات اساسی و سنگین توسط مهندسان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت سه ماه دوباره به پرواز در آمد.
وی اظهار داشت: از نظر فنی و مهندسی، هواپیمایی که در طول این مدت طولانی پرواز نداشته باشد امکان دوباره پریدن را نخواهد داشت چرا که به هیچ وجه نمی توان به آن اعتماد داشت و باید تمام قطعات آن از نو بررسی شوند.

امیر روز خوش افزود: ساخت یک هواپیمای جدید از تعمیر این هواپیما آسانتر بود، ولی به دلیل تحریمها، مهندسین نیروی هوایی اقدام به انجام این تعمیر کرده و هم اکنون به تکنولوژی ساخت و تعمیر این هواپیما دست یافته ایم.


فرمانده پایگاه شکاری شهید فکوری گفت: کاری که در فرایند تعمیرات این هواپیما انجام شده قابل مقایسه با هیچ امری در هواپیماسازی نیست.


امیر روز خوش با بیان اینکه این کار بزرگ شروعی برای آغاز کاری بزرگ است اضافه کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون توان بازسازی برخی از جنگنده های روز دنیا نظیر میگ ۲۹ ، اف ۱۴ (تامکت) ، اف ۵ (تایگر) و تولید تجهیزات جانبی پروازی و جنگ افزاری آنها را دارد و نمود عینی این توانمندی جنگنده صاعقه است که یک گردان از ان در این پایگاه مستقر و آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است.


وی اعلام کرد: به واسطه دلگرمیهای رهبر معظم انقلاب و فرماندهان شجاع نیروی هوایی تعمیر اساسی این جنگنده در پایگاه دوم شهید فکوری تبریز انجام شد.

[ 90/12/04 ] [ 21:24 ] [ پلاك شكسته ]

دهمین جشنواره دانشجویان ممتاز، مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثارگر استان فارس عصر امروز توسط سازمان بسیج دانشجویی این استان در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.


به گزارش شیرازه، در این مراسم از برگزیدگان جشنواره دانشجویان ممتاز، مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثار گر فارس تجلیل شد.

این جشنواره در شش موضوع طرح‌ها و پرژه‌های تحقیقاتی، مقالات علمی، اختراعات و ابتکارات، تالیف و ترجمه، ممتازان تحصیلی و برترهای مجامع علمی برگزار می‌شود.

398 نفر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که 370 نفر از آن‌ها شرایط حضور در جشنواره را داشتند و آثارشان برای هیئت داوران ارسال شده بود.

170 نفر ممتازان تحصیلی در مقاطع مختلف، 25 نفر در بخش تالیف، 49 نفر در بخش اختراع، 22 نفر در بخش مجامع و المپیادها و جشنواره‌های معتبر بین‌المللی، 87 مقاله علمی و 17 طرح تحقیقاتی و پژوهشی در دهمین جشنواره ممتازان و مبتکران دانشجویان بسیجی فارس شرکت کردند و 17، 40، 30 و 13 درصد از دانشجویان بسیجی شرکت کننده در جشنواره به ترتیب در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

در این مراسم از ابوالفضل محمدبیگی، محمدیاسین کرمی و احسان رخشنده‌رو، فاطمه ارجیف، سعید ساسانیان، مریم مجرب، محمد جواد کریم اندانی و بهارک پولادین، محمدعرفان زند و سامان خبازی، صدیقه صفرزاده و علی اصغر چالمهر، شیما عوض پور، سیدحسین سیدشربتی، داود جعفری، رسول شاهسونی، زهرا مقصد، محبوبه یارمحمدی، فاطمه نظری، الهام یارمحمدی، مریم روستا، حیدر صفر پور، حسن نوروز پور، فاطمه گلی، مجتبی بهمنی، فاطمه نارنج، سید محمد اسماعیل حسینی و جواد صابر تجلیل شد.

جایزه برترین کانون علمی برتر بسیج دانشجویی در استان فارس نیز به کمال ظفر از دانشگاه آزاد مرودشت رسید.

[ 90/12/04 ] [ 21:22 ] [ پلاك شكسته ]

سرلیست جبهه متحد اصول‌گرایان در انتخابات مجلس نهم با تأکید بر اینکه در این دوره از انتخابات مردم با دقت بیشتری باید بین خوب و خوب‌تر تصمیم بگیرند، گفت: ملت توجه داشته باشند که کدام لیست مؤثرتر است.

به گزارش شیرازه به نقل ازخبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران و سرلیست جبهه متحد اصول‌گرایان در انتخابات مجلس نهم عصر امروز(پنجشنبه) طی سخنانی در همایش بزرگ سلامت جبهه متبوعش که در محل مسجد امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، اظهار داشت: ما واقعاً باید به سبب نعمت انقلاب، استقلال، آزادی، اسلام، شکرگزار باشیم.

وی افزود: وقتی به جهان اسلام نگاه می‌کنیم، واقعاً از وضعیتی که مسلمانان به آن گرفتار شده‌اند، حیرت می‌کنیم، سلطه استکبار بر جوامع اسلامی و دولت‌های اسلامی واقعاً حیرت‌آور است، ظهر امروز اخباری از عراق و به وقوع پیوستن چندین انفجار تروریستی در بغداد و پاکستان منتشر شد، در تمام این حوادث، انگشت پلید آمریکا و رژیم‌صهیونیستی و هم‌دستان آنان را به وضوح شاهدیم، جان و مال مردم مسلمان بی‌گناه ملعبه دست کسانی است که می‌خواهند سلطه خودشان را بر جهان اسلام حفظ کنند.


ادامه مطلب
[ 90/12/04 ] [ 21:19 ] [ پلاك شكسته ]

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دوران سازندگی، فرش قرمز و درختکاری مصنوعی و سایر تشریفات پوچ و غربی جایگزین ارزش های دفاع مقدس شد.

به گزارش شیرازه به نقل ازخبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دومین هم اندیشی اندیشه ورزان جهادی که در روستای "مزرعه" از توابع قلعه گنج کرمان و با حضور نخبگان حرکت های جهادی کشور برگزار شد؛ با تبریک به اعضای بسیج سازندگی کشور به خاطر انتخاب الگوی جهادی برای زندگی اظهار داشت: در دنیای راه گم کرده ای که روزی در دام سوسیالیزم و روزی در چاه کاپیتالیسم و مدرنیته گرفتار می شود؛ انتخاب راه نورانی جهاد و خدمت به محرومان و مستضعفین بزرگترین نعمتی است که خداوند به جهادگران ما عطا کرده است.

وی با بیان این مطلب که تفکر جهادی و آباد کردن دنیا برای مستضعفان ریشه در آموزه های اهل بیت سلام الله علیهم دارد خاطر نشان کرد: زیباترین تعبیر در خصوص بسیج سازندگی را رهبر معظم انقلاب فرمودند که بسیجی دنیا را آباد می کند اما خود اهل دنیا نیست.


ادامه مطلب
[ 90/12/04 ] [ 21:16 ] [ پلاك شكسته ]

همسر شهید 'مسعود علی محمدی' از ستارگان آسمان علم و فناوری كشور از اقشار مختلف مردم سراسر كشور دعوت كرد كه در انتخابات مجلس نهم حضوری گسترده داشته باشند.


'منصوره كرمی'گفت: شركت فعال در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دلیل شرایط حساس كنونی كشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

همسر شهید علی محمدی در ادامه ترور دانشمندان ایرانی به دست استكبار جهانی و عوامل رژیم صهیونیستی را یادآور شد و افزود: به فضل الهی، جوانان ما با تبعیت از ولی امر خود همواره در راه سازندگی كشور گام های موثری برداشته اند كه پیشرفت های اخیر آنها در مسائل هسته ای از این نمونه می باشد.

وی با اشاره به خلق حماسه میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: مردم شجاع و شهید پرور با حضور دشمن شكن خود در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی باری دیگر باعث تثبیت انقلاب اسلامی شده واجازه نمی دهند كه بیگانگان در امور كشور دخالت كنند.

همسر شهید علی محمدی افزود: به عنوان همسر شهید به همه هموطنان توصیه می كنم در انتخابات شركت كرده وبا حضور خود در انتخابات به دشمنان بفمانند كه ملت ایران با گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی همچنان بر مواضع خود در مقابل عدم دخالت دیگران در امور میهن اسلامی خود پافشاری می كنند و حتی لحظه ای از آرمان های امام راحل (ره) و حمایت بی دریغ خود از رهبر عزیزشان عقب نشینی نمی كنند.

اعتقاد راسخ شهید به شركت در انتخابات

همسر شهید علی محمدی با بیان این كه این شهید عرصه علم و فناوری كشور به شركت در همه عرصه های سیاسی اجتماعی كشور اعتقاد راسخ داشت، گفت: شهید علی محمدی معتقد بود كه سرنوشت هرملتی توسط خودشان تعیین می شود، بنابراین همواره توصیه می كرد در انتخابات حضوری فعال داشته باشیم.

[ 90/12/03 ] [ 23:3 ] [ پلاك شكسته ]

(هشت سال دفاع مقدس) تاریخی است غرور آفرین و جاویدان برای ملت انقلابی ایران، تاریخی که لحظه لحظه آن را عاشقانه سوختند، عارفانه پرداختند، سرشار از حماسه کردند و با خون بر لوح زمان نگاشتند.


این تاریخ با شکوه و آموزنده را نباید تنها در لابلای صفحات کتب جستجو کرد و یا فقط از زبان‌ ها شنید و یا در تصویرها دید، بلکه باید آن را از نزدیک با تمام وجود درک و دوباره با آن زندگی کرد.

در این راستا معاونت پرورشی نیروی مقاومت بسیج همه ساله اردوهای بازدید از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور را برگزار می‌نماید تا به این وسیله زمان ارزشی دیروز را به امروز پیوند دهد و تاریخ حماسه و خون شهامت و شهادت را به نحو شایسته ‌ای به نسل نوجوان بنمایاند.

اهداف (سفرهای) راهیان نور :

بازسازی کامل لحظه ‌ها و صحنه ‌های دفاع مقدس به منظور حفظ ، تحکیم، تعمیق، انتقال، توسعه و تداوم فرهنگ ایثار و مقاومت و آثار وقایع حماسی و حماسه سازان دوران دفاع مقدس.

ضرورت راهیان نور :

۱- آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس.

پیشنهاد طرح راهیان سرزمین نور در سال ۱۳۷۷ توسط معاونت پرورشی نیروی مقاومت بسیج تهیه شد.

۲- معرفی الگو ها و اسطوره های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر.

۳- تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز (گفتگوی نسل ها).

۴- معرفی و حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس.

۵- تبیین عزت، عظمت و اقتدار ملت ایران در برابر استکبار جهانی.

۶- ثبت، ضبط و انتقال ارزشهای آفریده شده در دوران پرشکوه دفاع مقدس برای تمامی نسل ها.

سوابق راهیان نور :

پس از پایان جنگ ، بسیجیان، رزمندگان و خانواده های معظم شهدا و دیگر اقشار جامعه در ایام مختلف سال به خصوص در سالروز عملیات‌های فتح آفرین برای تجدید خاطرات و بیعت یه مناطق عملیاتی غرب و جنوب عزیمت می‌کردند.

پیشنهاد طرح راهیان سرزمین نور در سال ۱۳۷۷ توسط معاونت پرورشی نیروی مقاومت بسیج تهیه شد.

در نوروز سال ۱۳۷۸ مقام معظم رهبری با اقدام نمادین و پر معنا با حضور در محراب رزمندگان و شهیدان شلمچه نقطه عطفی را در راستای استراتژی فرهنگی نظام مبنی بر توجه به نظام ارزشی – حماسی ایثارگران به ویژه ارزش‌ های متوالی و انسا‌ن ساز دوران دفاع مقدس ایجاد نمودند.

ستاد راهیان نور با مسئولیت سیاست ‌گذاری ، برنامه‌ ریزی ، هماهنگی ، حمایت و پشتیبانی از اردوهای راهیان نور در ستاد مشترک سپاه و نیروی مقاومت بسیج راه ‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.

[ 90/12/03 ] [ 22:58 ] [ پلاك شكسته ]
به نقل از عصر فارس

فرصت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری سال 91 برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات اقدام نکرده اند تا ساعت 24 روز جمعه 5 اسفندماه تمدید شد.


داوطلبانی که در زمان مقرر موفق به ثبت نام در آزمون نشده اند و یا نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند ولی تاکنون موفق به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نشده اند می توانند از فرصت ایجاد شده استفاده کنند و نسبت به ثبت نام و تصحیح اطلاعات اقدام کنند.

آخرین فرصت برای ثبت نام در کنکور سراسری سال 91 و یا تصحیح اطلاعات ثبت نامی در آزمون ساعت 24 روز جمعه 5 اسفند 90 در نظر گرفته شده است و این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

به گفته حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این یادآور شده بود که بیش از یک میلیون نفر در آزمون سراسری سال 91 ثبت نام کرده اند.

کنکور سراسری سال 91  در روزهای پنجشنبه 8 تیر، جمعه 9 تیر و شنبه 10 تیر 91 برگزار می شود.

[ 90/12/03 ] [ 22:49 ] [ پلاك شكسته ]


دومين گردهمايي سرگروه هاي حلقه هاي شجره طيبه صالحين (قافله سالار ) به همت وتلاش پايگاه مقاومت حجاب با حضور سرگروه هاي شجره طيبه صالحين پايگاه هاي تابعه شهري وروستايي امروز چهارشنبه سوم اسفند 90با محوريت حلقه شهيد ميري در مسجد شهيد عباس محمدي برگزار گرديد .

در اين گردهمايي خواهر نارنج سرگروه شجره طيبه صالحين شهيد محبي سخناني پيرامون مسئوليت پذيري ايراد نمودند وپايان جلسه پرسش وپاسخ بين شركت كنندگان  واهدا هدايا به سرگروه ومربيان حلقه ها از طرف پايگاه مقاومت حجاب بود .[ 90/12/03 ] [ 22:35 ] [ پلاك شكسته ]
رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشمندان هسته‌ای:

جمعي از دانشمندان، متخصصان و مسئولان صنعت هسته‌يي کشور امروز (چهارشنبه) با رهبر معظم انقلاب ديدار کردند.حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار رئیس و مسئولان سازمان انرژی اتمی و جمعی از دانشمندان هسته ای کشور، بزرگترین دستاورد موفقیت ها و پیشرفتهای دانشمندان جوان در عرصه علم و فناوری هسته ای را، ایجاد احساس عزت نفس و عزت ملی در کشور و ارائه الگویی به ملتهای منطقه و جهان از توانایی یک ملت برای ایستادگی در مقابل فشارها، استقلال و توانایی شکستن انحصار علمی قدرتهای استکباری دانستند و تأکید کردند: ملت ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود و به دنیا نیز ثابت خواهد کرد که سلاح هسته ای اقتدار آفرین نیست بلکه یک ملت با اتکاء به استعدادها و ظرفیت های بالای انسانی و طبیعی خود، توانایی شکستن اقتدار متکی به سلاح هسته ای را دارد.


ادامه مطلب
[ 90/12/03 ] [ 19:58 ] [ پلاك شكسته ]

مادر شهید «قربانعلی رخشانی مهماندوست» معروف به ننه‌علی صبح امروز در منزلش درگذشت.


مادر شهید انقلاب اسلامی "قربانعلی رخشانی مهماندوست" که حدود 90 سال از خداوند عمر پربرکتی گرفته بود و مدتی در بستر بیماری بود، صبح امروز در منزلش درگذشت.

شهید رخشانی در قطعه ۲۴ بهشت زهرا (س) نزدیک مزار شهید فهمیده دفن شده است و مادر این شهید از سال ۵۹ در یک اتاقک حلبی در کنار مزار فرزندش زندگی می‌کرد که حدود 3 سال پیش در پی نامه مقام معظم رهبری به خانه دخترش رفت و در آنجا ساکن شد.

مراسم تشییع پیکر ننه علی امروز از مقابل منزل دخترش در خانی‌آباد آغاز ‌می‌شود و پس از تشییع بر شانه مردم وفادار و ایثارگر تهران به بهشت زهرا (س) منتقل خواهد شد؛ قرار است پیکر این مادر شهید در مکان همان آلونکی که سال‌ها محل زندگی‌اش بود، به خاک سپرده شود.

[ 90/12/03 ] [ 19:52 ] [ پلاك شكسته ]

سازمان بسیج مستضعفین در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: اقدام مقتدرانه و عزتمدارانه وزارت نفت جمهوری اسلامی مبنی بر توقف صادرات نفت به شرکت‌های فرانسوی و انگلیسی مشت محکمی بر دهان دشمنان کنیه‌توز و یاوه گویان مستکبر بود.سازمان بسیج مستضعفین در پی اقدام متقدرانه وزارت نفت در توقف صادرات نفتی به برخی کشورهای غربی اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است:

مقام معظم رهبری: لازمه نصرت الهی، مجاهدت و بجا آوردن حق جهاد است.

اقدام مقتدرانه و عزتمدارانه وزارت نفت جمهوری اسلامی مبنی بر توقف صادرات نفت به شرکت‌های فرانسوی و انگلیسی مشت محکمی بود بر دهان دشمنان کنیه‌توز و یاوه گویان مستکبر.

این حرکت افتخارآمیز، برگ زرین دیگری بر اوراق تاریخ پرشکوه ملت غیور و آزاده ایران اسلامی است.

بسیجیان جان برکف، سربازان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) همراه و همدل با تمامی آحاد مردم، این اقدام غرورآفرین را حمایت نموده و آن را نشانه نصرت‌ الهی و پیروزی اسلام عزیز بر شیطان بزرگ می‌دانند.

ما بسیجیان از دولت خدمتگذار می‌خواهیم ضمن اعتماد بیشتر به جوانان ایرانی؛ با دستور قاطع واردات هرگونه کالا از کشورهای فرانسه و انگلیس به طور کامل ممنوع کنند و مطمئن باشند دانشمندان و صنعتگران جوان، قابلیت تولید همه نیازهای کشور را دارند.

قطع واردات بهترین فرصت برای حل مشکل بیکاری و شکوفایی چشمگیر صنعت وفناوری کشور خواهد بود.

[ 90/12/02 ] [ 17:48 ] [ پلاك شكسته ]

رئيس ستاد قرارگاه عملياتي کميته جستجوي مفقودين ستاد کل نيروهاي مسلح از رجعت پيکر مطهر 22 شهيد تازه تفحص شده دفاع مقدس به کشور در سوم اسفند ماه خبر داد.


سرهنگ عشقي از رجعت پيکر مطهر 22 شهيد تازه تفحص شده مناطق عملياتي به کشور خبر

داد و افزود: پيکر مطهر اين شهداي گرانقدر، فردا سوم اسفند ماه با استقبال کاروان هاي راهيان

نور از طريق مرز زميني شلمچه وارد کشور خواهد شد.

وي گفت: شامگاه چهارشنبه(سوم اسفند ماه) مراسم گراميداشت اين شهيدان در پادگان شهيد

محمودوند اهواز با حضور جمعي از مسئولان کشوري و لشکري برگزار خوا

[ 90/12/02 ] [ 17:44 ] [ پلاك شكسته ]

به نقل از تنوير


با توجه به رسالت تأثيرگذاري افسران جنگ نرم بايد براي ارائه يك تحليل جامع، بر ابعاد مختلف محيط سياسي و اجتماعي خود اشراف كامل داشته باشند.


جنگ نرم كليد واژه اي است كه اولين بار توسط جوزف ناي مطرح شد و از سال 88 به طور جدي وارد فضاي سياسي كشور گرديد؛ در اين نوشتار با اشاره به تاريخچه جنگ نرم سعي شده است رسالت افسران جوان جنگ نرم در انتخابات پيش رو برشمرده شود.


ادامه مطلب
[ 90/12/02 ] [ 17:40 ] [ پلاك شكسته ]

به نقل از تنوير

باصدوربیانیه ای

9 هزار و 130 نفر از اساتید برجسته کشور طی بیانیه‌ای به تبیین شرایط حساس جهانی پرداخته و از مردم برای شرکت در انتخابات دعوت کردند.

9 هزار و 130 نفر از اساتید برجسته کشور در تبیین شرایط حساس جهانی و دعوت مردم به شرکت در انتخابات بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی، پدیده بی‌نظیر دوران معاصر بوده که مبدأ ارائه مدل نوین در مردم‌سالاری دینی در جهان شده است؛ این گفتمان، زیست جدیدی را با رویکرد معنوی برای حیات طیبه بشریت مطرح کرده که ظهور و بروز آن ضمن شکستن طلسم حاکم بر مناسبات جهان و احیای مبارزه‌خواهی و مقاومت در برابر استبداد جهانی، درصدد پیشرفت و تعالی انسان‌ها مبتنی بر انتخاب و حرکت مردم در سایه‌سار دین اسلام و تحقق وعده‌های الهی است.


ادامه مطلب
[ 90/12/02 ] [ 17:30 ] [ پلاك شكسته ]
گزارش تصویری

[ 90/12/01 ] [ 22:57 ] [ پلاك شكسته ]

فرمانده نیروی زمینی سپاه تمرین شیوه های مختلف عملیاتی در مقابله با تهدیدات ناهمطراز را از مهمترین اهداف رزمایش "والفجر" نیروی زمینی سپاه خواند.


به گزارش تنویر به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه همزمان با اجرای مرحله نهایی رزمایش "والفجر" نیروی زمینی که در منطقه عمومی یزد برگزار می شود، با بیان این مطلب افزود: هدف مشترک کلیه رزمایش ها ایجاد توانمندی‌های لازم جهت مقابله با هرگونه تهدید است.

وی افزود: بالابردن توانایی های طرح ریزی وهدایت در سطوح مختلف یگان‌ها، همچنین تمرین رعایت اصول پدافند غیرعامل از دیگر اهداف این رزمایش است.

سردار پاکپور با اشاره به اقدامات انجام شده در رزمایش "والفجر" اظهار داشت: پس از فراخوانی بسیج در قالب گردان های امام حسین(ع) و سازماندهی نیروها متناسب با طرح‌ریزی رزمایش، ستون کشی نیروها به صورت خاص از پادگان به محل رزمایش انجام شد و با استقرار در مواضع، سنگرها و محل های از پیش تعیین شده عملیات های مختلف دفاعی به اجرا در آمد.

وی هدف خاص این رزمایش را سازماندهی گردانهای امام حسین (ع) و به کارگیری آنها در یگانهای پیاده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد و افزود: سازماندهی دفاع مردمی برای ایجاد مقاومت های مستقل و خودکفا در سطوح مختلف لایه های دفاعی، همچنین منطقه بندی و ایجاد پشتیبانی صحنه های دفاعی از دیگر اهداف رزمایش "والفجر" نیروی زمینی سپاه است.

[ 90/12/01 ] [ 22:47 ] [ پلاك شكسته ]

3500 خادم و 400 راوي از ارتش‌،سپاه‌، نيروي انتظامي، جهادكشاورزي‌، آزادگان و...

دفاع مقدس را براي كاروان‌هاي راهيان نور جنوب روايت مي‌كنند.


همه خادمان تحت عنوان «كميته مركزي خادمان راهيان نور» سازماندهي شده‌اند.

اعزام رسمي كاروان‌هاي راهيان نور از روز پنجم اسفندماه جاري با شعار«شهيدان؛پيشگامان بيداري اسلامي» آغاز مي‌شود. شعار امسال با هدف تبيين نقش هشت سال دفاع مقدس در بيداري اسلامي انتخاب شده و در بحث توليد و توزيع بسته‌هاي فرهنگي و روايتگري به اين مهم توجه خواهد شد.

[ 90/12/01 ] [ 22:41 ] [ پلاك شكسته ]
 دهه فجر باز هم تمام شد، اما هنوز قصه «والفجر ۸» به آخر نرسيده است.

روزهايي هست كه سالگرد آغاز يك عمليات است، اما چه بسيار روز و شب كه سالگرد اوج همان

عمليات است، مثل همين روزها و همين شب ها كه همچنان سالگرد اوج والفجر ۸ است. اوج

امواج اروند. انگار، تازه خو گرفته اند بچه ها با اين سو و آن سوي اروند و تازه جنگ بالا گرفته… و

گويي، هنوز ادامه دارد جنگ در «خورعبدالله» و هنوز سالگرد شهادت بچه هاست در اين سوي

«پايگاه موشكي» يا آن سوي «كارخانه نمك.» حجله هايي انتظار عكس هايي را مي كشند

هنوز. جانباز اروند، با هر نفسش، هنوز دارد صد درصد درد مي كشد و نشسته روي ويلچري كه

براي حركت، بنزين نمي خواهد! و بيمه شخص ثالث ندارد! و آينه بغل ندارد تا بفهمد كه شهدا، از

آنچه ما فكر مي كنيم، به ما نزديك ترند! شايد هم دورترند! و از اين بيلبيلك ها ندارد تا بفهمد چند

كيلومتر راه است تا آن سوي هستي! كمربند ايمني نمي خواهد! اما محكم بست كمربند مرز

كشور را!


ادامه مطلب
[ 90/12/01 ] [ 22:34 ] [ پلاك شكسته ]

صبح امروز؛هیئت آژانس اتمی در تهران


هیات عالیرتبه آژانس بین المللی انرژی اتمی بمنظور مذاکره مجدد با مقامات ایران صبح امروز (دوشنبه) وارد تهران شد.
    


 


هرمان ناکارتس که ریاست گروه اعزامی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را برعهده دارد در فرودگاه وین ضمن ابراز خوشبینی نسبت به این سفر گفته بود امیدواریم دو روز 'خوب و سازنده ای' در تهران داشته باشیم.


این دومین سفر گروه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران طی یک ماه گذشته با هدف یافتن راه حلی دیپلماتیک برای مناقشه موجود برسر برنامه هسته ای تهران محسوب می شود .


ناکارتس به عنوان معاون پادمان آژانس به دعوت جمهوری اسلامی ایران هفته آخر مرداد ماه امسال به مدت پنج روز از تاسیسات هسته‌ای کشورمان بازدید کرد.


ناکارتس در آن سفر به همراه معاونین خود طی 5 روز از نیروگاه اتمی بوشهر، تاسیسات غنی‌سازی در نطنز و فردو، تاسیسات هسته‌ای در اصفهان شامل کارخانه تولید میله‌های سوخت هسته‌ای و نیز رآکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک و کارخانه تولید آب سنگین اراک بازدید کرد.
سفر ناکارتس به ایران در پی سفر تیرماه سالجاری علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران به وین صورت گرفت.

[ 90/12/01 ] [ 22:30 ] [ پلاك شكسته ]

امروز صبح؛مرحله اصلی رزمایش \'والفجر\'

" />

مرحله اصلی و پایانی رزمایش 'والفجر' نیروی زمینی سپاه امروز دوشنبه در منطقه عمومی یزد برگزار می‌شود.


سردار سرتيپ دوم پاسدار احمد دانش‌پژوه صبح امروز (دوشنبه) گفت: با الطاف خداوندي، تلاش، جديت ودقت يگان‌هاي عمل‌كننده به ويژه بسيجيان، مراحل آماده‌سازي و مقدماتي رزمايش "والفجر" با دستيابي به اهداف تعيين‌شده، با موفقيت به پايان رسيد و امروز رزمايش وارد مرحله اصلي و نهايي شده است.

وي با بيان اينكه "مراحل طراحي و آماده‌سازي رزمايش طي شش ماه گذشته در بخش‌هايي از كوير مركزي و منطقه عمومي استان يزد صورت پذيرفته است"، اظهار كرد: پس از فراخوان بسيجيان سلحشور و نيروهاي عمل‌كننده و سازمان‌دهي آنها در گردان‌هاي امام حسين(ع) و ستون‌كشي، مرحله مقدماتي رزمايش «والفجر» نيروي زميني سپاه از ديروز آغاز شد.

فرمانده قرارگاه كربلاي نيروي زميني سپاه، برگزاري اين رزمايش در چارچوب دكترين دفاعي نيروي زميني سپاه را اقدامي پيش‌برنده خواند و درباره مرحله مقدماتي رزمايش،‌ گفت: در اين مرحله سطح تير توپ‌خانه‌ها، آتش تيربارها و ادوات مورد آزمايش قرار گرفت. همچنين عمليات ضد هلي‌برد توسط گردان امام حسين(ع) بافق با سرعت عمل انجام شد و اين مرحله از رزمايش با عمليات تاخت شبانه بسيجيان مهريز به پايان رسيد.

دانش‌پژوه در پايان، درباره نيروهاي عمل‌كننده در رزمايش والفجر نيز اظهار كرد: رزمندگان بسيجي سازماندهي‌شده در گردان‌هاي امام حسين(ع) يزد، ميبد، بافق، طبس، ابركوه، مهريز و شهرستان صدوق و همچنين گردان 181 و 182 پياده و تعدادي از گردان‌هاي زرهي، ادوات، مهندسي و جنگ نوين نيروي زميني سپاه در اين رزمايش حضور دارند.

[ 90/12/01 ] [ 22:29 ] [ پلاك شكسته ]

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: برپایی چنین نمایشگاهی در فارس و تمام استان‌های کشور وسیله‌ای برای پاسخگویی عملی به دشمنان است که شبانه‌روز به چشم و گوش جوانان ما می‌خوانند و با وسوسه‌انگیزی به دنبال این هستند که جامعه را از حق به تباهی بکشانند.


آیت‌الله اسدالله ایمانی دیروز در آیین گشایش نمایشگاه «ما توانسته‌ایم» اظهار داشت: برپایی این نمایشگاه فرصت مناسب برای  آنانی است که طالب حقیقت و باورهای اصلی هستند و برپایی این نمایشگاه توسط استاندار و مدیران اجرایی این استان جای قدردانی دارد.

ایمانی بیان داشت: امروز  باید چنان فضای توانستن‌ها در فارس توسعه یابد که جایگاه اصلی این استان در قله به دست آید و قله‌ها یکی پس از دیگری فتح شود.

امام جمعه شیراز ابراز داشت: نمایشگاه «ما توانسته‌ایم» در واقع، اراده، هویت خود را یافتن، استقلال در فکر، اندیشه و باور قدرت «می‌توانیم» است.

وی بیان داشت: امروز ما با «شعار می‌توانیم» موفق شدیم در عرصه نرم‌افزای، تولید علم و فناوری و سایر عرصه‌ها به جایی برسیم که به راحتی اثبات کنیم ما توانسته‌ایم و می‌توانیم.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: تحقق شعار ما می‌توانیم امروز نیز تجلی این اراده و این باور در دولت نهم و دهم است که آنچه انجام شده به خاطر عوامل مختلف بیش از دولت‌های گذشته بوده است.

ایمانی خاطرنشان کرد: برپایی چنین نمایشگاهی در فارس و تمام استان‌های کشور وسیله‌ای برای پاسخگویی عملی به دشمنان است که شبانه‌روز به چشم و گوش جوانان ما می‌خوانند و با وسوسه‌انگیزی به دنبال این هستند که جامعه را از حق به تباهی بکشانند.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه ثابت می‌کند که  در عین حال ترورها، سختی‌ها و مشکلاتی که دشمنان بر اثر بلوکه کردن اموال و نقدینگی بر ما روا داشته‌اند، به مرحله موفقیت‌ها دست یابیم.

امام جمعه شیراز بیان داشت: نباید زمانی جایی رسیدیم  بگوییم کار تمام شده است بلکه نباید به این قانع نشده و بیش از پیش باید به دنبال رشد و تعالی بیشتر باشیم.

«نمایشگاه ما توانسته‌ایم» از امروز در نمایشگاه بین‌المللی شیراز برپا شده و تا سوم اسفند ماه ادامه دارد.

ساعت بازدید از نمایشگاه هر روز از ساعت 10 صبح تا شش عصر است.

[ 90/12/01 ] [ 22:25 ] [ پلاك شكسته ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فرهنگي اجتماعي پايگاه مقاومت حجاب حوزه فاطمه الزهرا(س)فراشبند
امکانات وب
style="BACKGROUND-COLOR: #ffffff" cellSpacing="0" cellPadding="0" width="150" align="center" height="225">

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

آپلود عكس

آپلود عكس

>
 کد جدیدترین آهنگها - بهترین کدهای آهنگ در وب –--> code.blogsky.com
بهترین کدهای آهنگ
[ طراحی : ایران اسکین ] [ Weblog Themes By : iran skin ]